Plintă MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm

  • Montaj profesional cu 2 ani Garanție
  • Consultanță gratuită
  • Transport Gratuit in functie de comanda
Showroom amenajări profesionale

Dacă vă doriți o podea elegantă și rezistentă, vă recomandăm Plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm, alegerea ideală pentru a completa aspectul pardoselii dumneavoastră.

Ce este Plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm?

Este un accesoriu de design interior care completează aspectul parchetului laminat EGGER EPL080 Stejar Nord deschis 8 mm.

De ce să alegeți Plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm?

Pentru că este fabricată din fibre de lemn de înaltă calitate, cu o textură fină și o culoare armonioasă. Plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm se potrivește perfect cu parchetul laminat EGGER EPL080 Stejar Nord deschis 8 mm, dar poate fi folosită și cu alte tipuri de podele.

Ce avantaje are plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm?

Plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm are mai multe beneficii, printre care:

  • Rezistență la razele UV, umiditate, lichide de curățare și daune mecanice.
  • Estetică datorită formei curbate și a finisajului lemnos.
  • Funcționalitate prin incorporarea unui canal pentru ascunderea cablurilor electrice.
  • Ușurință de montare cu ajutorul clemei Clipstar, care se fixează pe perete la intervale de 25-50 cm.

Cum se montează plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm?

Montarea Plintei MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm este simplă și rapidă. Aveți nevoie doar de clema Clipstar și un fierăstrău. Pașii sunt următorii:

  • Măsurați lungimea peretelui și tăiați plinta la dimensiunea dorită cu fierăstrăul.
  • Aplicați clema Clipstar pe perete la intervale de 25-50 cm, folosind dibluri și șuruburi.
  • Îmbinați plinta cu clema Clipstar prin presare.
  • Repetați operațiunea pentru toți pereții camerei.
  • Folosiți piese de colț, capăt sau intermediare pentru a realiza joncțiunile între plinte.

Cum să vă bucurați de plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm?

Plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm vă va încânta privirea cu aspectul său natural și rafinat. Vă va oferi un plus de confort și siguranță prin protejarea pereților și a podelei de murdărie și zgârieturi. Vă va facilita organizarea cablurilor electrice prin canalul ascuns din spatele ei. Vă va asigura o durabilitate îndelungată prin calitatea materialelor folosite.

Cum să comandați plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm?

Comandați acum Plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm de pe site-ul nostru și beneficiați de un preț avantajos, livrare rapidă și servicii profesionale. Aveți la dispoziție o gamă variată de produse de design interior, precum parchet laminat, gresie, faianță, tapet și multe altele. Nu ezitați să ne contactați pentru orice întrebare sau solicitare. Suntem aici pentru a vă ajuta să vă transformați casa într-un spațiu elegant și confortabil.

Caracteristici Plinta MDF EGGER L233 2400 x 14 x 80 mm

  • Culoare: Crem
  • Stil: Modern
  • Aspect: Lemnos
  • Tip de produs: Plintă pentru parchet laminat
  • Recomandare: Parchet laminat EGGER EPL080 Stejar Nord deschis 8 mm
  • Dimensiune: 2400 x 14 x 80 mm
  • Material: Fibre de lemn de înaltă calitate
  • Rezistență: UV, umiditate, lichide de curățare, daune mecanice
  • Funcționalitate: Canal pentru cabluri electrice
  • Montare: Clema Clipstar

Produse similare:

Informații suplimentare

Culoare